Link4

Na co zwrócić uwagę podczas ubezpieczaniu mieszkania?

Ubezpieczenie zarówno domu, jak i mieszkania jest całkowicie dobrowolne, jednak od reguły zawsze są jakieś wyjątki. Znaczna część lokali mieszkaniowych kupowana jest na kredyt hipoteczny, który stanowi dla banków ogromne ryzyko. Dlatego bardzo często banki wymagają od nas polisy ubezpieczeniowej na mieszkanie przynajmniej w jej podstawowej wersji. Osoby posiadające dom na wsi muszą koniecznie wykupić obowiązkowe ubezpieczenie budynków rolniczych. Taki obowiązek nakładany jest na osoby mające ponad jeden hektar ziemi. Przed zakupem ubezpieczenia warto wcześniej zajrzeć do kalkulatora ubezpieczeń dostępny na stronie Link4 i sprawdzić wysokość składki. Do określenia kosztów ubezpieczenia należy znać tytuł prawny lokalu oraz dokładną powierzchnię i czy posiada dodatkowe zabezpieczenia.

Co obejmuje ubezpieczenie mieszkania w Link4?

Towarzystwo Ubezpieczeniowe Link4 ubezpiecza dom i mieszkanie przed nieprzewidzianymi zdarzeniami losowymi jak uderzenie pioruna, awaria instalacji elektrycznej, pożaru, zniszczenia powstałe przez silny wiatr, upadek statku powietrznego, zalanie mieszkania przez sąsiadów. Ochrania również ubezpieczonego przed finansowymi konsekwencjami upadku drzewa na dom, włamania do domu oraz kradzieży cennych rzeczy jak biżuteria, obrazy  oraz inne antyki. Ochrania Twój dom także przed uderzeniem w niego pojazdu mechanicznego, napór śniegu oraz wielu innych zdarzeń losowych, które mogą wystąpić o każdej porze dnia.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie nieruchomości w Link4?


Ubezpieczenie nieruchomości zakupione w Link4 obejmuje swoim zasięgiem różne typy nieruchomości. Może to być przykładowo dom w jednorodzinnej zabudowie, domek letniskowy, mieszkanie, czy dom, który znajduje się w trakcie budowy. W ten sposób każda nieruchomość oraz wszystkie przedmioty w nim się znajdujące są bezpieczne na wypadek kradzieży, zalania lub pożaru. Polisa mieszkaniowa w Link4 ma za zadanie ochronić budynek mieszkalny oraz inne pomieszczenia, które do nich przynależą. Ubezpieczenie obejmuje również elementy stałe, czyli wszystko, co znajduje się w środku pomieszczenia, ale takich, które nie da się zdemontować jak glazura czy terakota. Kupno polisy ubezpieczeniowej w Link4 jest to idealne rozwiązanie dla ludzi, którzy chcą zaoszczędzić czas i pieniądze. Link4 zdaje sobie sprawę jak bardzo, cenne mogą być przedmioty znajdujące się w domu lub mieszkaniu. Dlatego warto postawić na profesjonalne wsparcie, które oferuje Link4.